ODPOVĚDI NA VAŠE NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY

Jaká je spotřeba elektrické energie jednotlivých květináčů?

Díky použití vysoce kvalitních úsporných LED světel je spotřeba elektrické energie u květináčů Click and Grow na příjemně nízké úrovni. Model Smart Garden 3 má příkon 8 W. Měsíční spotřeba je 3,8 kWh. Varianta Smart Garden 9 má příkon 13 W. Měsíční spotřeba je 6,2 kWh.

Chtěla bych zasadit různé rostliny. Mohou zbývající kapsle zůstat v otevřených baleních?

Kapsle se substrátem můžete nechat v otevřeném balení. Balení je zavřené samolepicím polepem, avšak ani bez něho kapslím nehrozí nebezpečí, pokud zůstanou v suchu.

Mohu registrovat květináč koupený od neautorizovaného prodejce?

Bohužel to není možné. Protože nevíme, jak se tito prodejci ke zboží chovají, jak dlouho je skladují a v jakých podmínkách, nemůžeme za něj přebírat odpovědnost.

Jak zjistím, kdo patří mezi autorizované prodejce?

Jejich přehled najdete v horní liště (horní části webu) pod odkazem Autorizovaní prodejci.

Světlo se vypíná. Jedná se o poruchu?

Smart Garden 3 i 9 jsou vybavené speciálními LED světly s časovačem, který přisvětluje rostlinkám 16 hodin denně, 8 hodin je tma. Toto střídání světla podporuje klíčení a následný růst rostlin. Cyklus začne zapojením Smart Garden do zásuvky.

Rostlina usychá, protože tyčinka, která nasává vodu do kelímku je zarostlá kořínky, lze to nějak řešit, nebo musím koupit nový kelímek?

Pokud vám kořínky prorostou do nasávacího knotu a zavlažování se zastaví, můžete tento problém vyřešit povytažením knotu dovnitř do kelímku tak, aby vykukovala i nezarostlá část knotu. Případně můžete celou tyčinku vytáhnout a zarostlou část opatrně odříznout.

Další možností je pořízení nového kelímku.

Na půdě se objevila plíseň, u jiné rostliny je na povrchu půdy zelená řasa. Co dělám špatně?

Může se stát, že spolu s rostlinami rostou bílé plísně a zelené řasy. Není to sice pěkný pohled, ale pro rostliny nejsou tyto řasy a plísně nebezpečné.

Důvody, proč plíseň a řasy kolonizují povrch půdy:

  • Protože jsou rostliny Click and Grow pěstovány přirozeně, bez použití GMO a škodlivých látek, je výskyt plísní nebo řas na povrchu půdy vlastně takovým ukazatelem „čistoty“ půdy. Půda obsahuje přirozené živiny, dostatek vody a má správné pH, což vyhovuje nejen rostlinkám, ale poskytuje ideální podmínky i pro růst plísní a řas.
  • Možná jste Smart Garden přemokřili. Při zalévání je velmi důležité Smart Garden nepřelívat. Doporučujeme, aby plovák zůstával ve středu nádrže. Pokud jsou rostliny příliš vlhké, vysuňte plastové kalíšky a nechte je 1-2 dny proschnout.

Jak předcházet vzniku plísní a řas:

  • Ujistěte se, že teplota v domě je vhodná pro pěstování rostlin. Nejlepší průměrná teplota je 18 až 24 ° C .  Toto teplotní rozmezí je pro rostliny nejpříznivější a při této teplotě se nebude dařit plísním a řasám.
  • Používejte (neodstraňujte) bílá víčka ve tvaru písmene U. Víčka zakrývají povrch půdy, takže mezi víkem a půdou je jen minimální prostor, bez přístupu vzduchu a světla.
  • Pokud je plíseň nebo řasa velmi agresivní, můžete je opatrně odstranit, seškrábat. Ukázku najdete na následujícím videu – https://youtu.be/7WoH9FhRUxA. Pokud nepoškodíte rostliny, budou i nadále růst.
  • Zkuste použít mletou skořici, lehce poprašte postiženou půdu, řasám a plísním se v takovém prostředí nebude dařit a rostlině to neublíží.
Ztratil jsem průhlednou kopulku na malé rostlinky. Je možné toto příslušenství dokoupit?

 V současné době bohužel není samotná plastová krytka na malé rostlinky jako náhradní díl  k dispozici. Můžeme Vám však doporučit zakoupení tak zvané experimentální sady, která obsahuje kompletní kalíšky pro pěstování v systému Click and Grow, včetně plastových kopulek a zeminy bez semínek.

Tunai - Dotazy k produktům

2 + 10 =